Hiszek abban, hogy egy bátorító, bizalmi közeg képes felnőttet és gyermeket is megtartani, hiszen sokszor maga a kapcsolódás is gyógyító erejű. Az üléseken közösen dolgozunk azon, hogy rátaláljunk olyan külső és belső erőforrásokra, melyek biztos alapot adhatnak a nehéz élethelyzetekben.
Pszichológusi diplomámat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szereztem, interperszonális és interkulturális szakirányon, majd a következő évben fejlesztő irodalomterapeuta és facilitátor képzéseket végeztem. Jelenleg iskolapszichológusként dolgozom, ahol szülő és pedagógus konzultációkat tartok, illetve egyéni és csoportos foglalkozásokat a diákoknak. Itt főleg beilleszkedési, tanulási nehézségek, magatartási problémák felmerülése esetén, pályaválasztási, továbbtanulási kérdésekkel kapcsolatban illetve egyéb iskolai és magánéleti problémákkal keresnek meg.
A foglalkozásaimba szívesen csempészem be az irodalmi szövegek adta lehetőségeket, hiszen sokszor egy gyermeket mesén, egy kamaszt dalszövegeken keresztül lehet leginkább megérteni. Az irodalomterápia tulajdonképpen minden olyan szöveg önismereti felhasználását jelenti, ami fontos az adott személynek. Így ha van egy vers, egy novella, egy slam poetry, egy dalszöveg, egy mese, bármi, ami megérinti az embert, érdemes vele mélyebben is foglalkozni. Az irodalomterápia segít mélyíteni az önismeretet, új nézőpontokat ad, oldja a bennünk lévő feszültséget és segít kapcsolódni másokhoz.
Az alábbi témákkal forduljanak hozzám bizalommal:
- önismereti kérdések
- önértékeléssel, önbizalommal kapcsolatos nehézségek
- stresszkezelés
- pálya –és karriertanácsadás
- kommunikáció
- serdülő konzultáció
- szülőkonzultáció
Végzettségeim:
- Apor Vilmos Katolikus Főiskola – Fejlesztő irodalomterapeuta
- Család, Gyermek, Ifjúság Egyesület – Facilitátor
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Pszichológus (MA)
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Pszichológus (BA)